Duben 2014

5 věcí, které mě vždycky nabudí k tomu- VSTÁT A JÍT DÁL

22. dubna 2014 v 18:36 | Jessie |  projects

Ahoj! Vím, že tu jsem za poslední měsíc, většinou jen jednou týdně, ale jsem prostě radši venku s lidma, které mám ráda a oni mají rádi mě, než abych celé dny seděla u počítače. Nemůžu slibovat, že budu aktivnější, čekají mě od přístího víkendu závody, tréninky dvakrát týdně, škola a bude to velmi hektické, ale na vás jsem nezapomněla, nebojte se, jednou týdně tu určitě vždycky budu! Mimochodem, dnes jsem byla vzhůru do půlnoci a čekala jsem na výsledky, a víte co? AAAAAA, přijali mě:')) Gymnázium čeká..
K článku.. Dnes jsem si připravila téma, které jsem zatím nikde neviděla- ovšem, pokud už ho někdo z vás někdy psal, tak se omlouvám- pokud vám vadí, že toto téma vydám za SVŮJ VLASTNÍ NÁPAD. Jde vlastně o to, které věcí, v mém případě- písničky, texty, videa, ale i lidi- mě vždycky nabudí k tomu, zvednout se ze země a jít dál. Doufám, že se vám to bude líbit :) Jdeme na to..

#14.4.2014 Plzeň, new look..

14. dubna 2014 v 19:13 | Jessie |  diary
Zdravíčkooo! Dnešní den byl ultramegasuper, proč? S mojí třídou+ ještě s pár lidma z osmičky a vedlejší devítky jsme vyrazili na celodenní výlet do Plzně, přesněji řečeno do TECHMANIA PLZEŇ- a abych vám to upřesnila, techamania se skládá ze dvou budov. V první je 3D planetárium a také přibližně 15 exponátů ohledně Vesmíru, u kterých si sami můžete vyzkoušet jak fungují. V druhé budově se nachází- jídelna, promiňte, že zmiňují jako první jí, jenže jakmile jsme vešli do druhé budovy, všichni jsme se běželi najíst :D Samozřejmě po zaplacení dalšího vstupného je možné nakouknout do prostorů chemické laboratoře a další hromady exponátů z prostředí fyziky, gravitace, chemie apod. Do této části jsem já osobně pouze nakoukla, ale někteří mí spolužáci si šli celý prostor prohlédnout celý. Nahoře je také obchod, kde je možné zakoupit nějaké suvenýry.
Jelikož jsem osobně navštivila a na vlastní kůži si vyzkoušela exponáty jen z první budovy, povím vám pár slov právě o té. V první řadě jsme všichni společně zasedli do ''kina'', dostali jsme 3D brýle a nad námi-před námi- všude okolo nás se objevil Vesmír a my měli pocit, jako bychom seděli na vesmírné lodi a pozorovali Vesmír právě odtud. Sice mě po chvilce z těch 3D efektů začala bolet hlava, ale pak to přešlo a byl to fascinující, naučný zážitek se skvělým komenářem/komentátorem. Poté jsme měli cca. hodinku na prohlídku celé budovy a okolo 14.00 se zapnul gyroskop, wohoo, musím vám sem dát fotku- no možná sem dám někdy i video, jak jsem se motala na gyroskopu já. Zážitek, který už zažít nechci :D
Do toho si sednete a ono se to s váma točí doprava-doleva-vzhůru nohama-popředu-pozpátku..
Silný zážitek.. Silný v tom smyslu, že to podle mě není pro každého, já osobně toho vydržím fakt dost- ale po tomhle mi bylo opravdu špatně :D

DOPORUČUJI NAVŠTÍVIT!

Krom toho, během dnešku-zítřka tady proběhne malá změna vzhledu blogu, tedy NEW LOOK, nebude to žádný extra skok, ale jako bonus se možná dozvíte i jak vypadám- a nelekněte se mě prosím :)

TOP 5 nejoblíbenějších věcí

7. dubna 2014 v 18:55 | Jessie |  projects
Ahoj! Po týdnu jsem zase tady. Ach ta Jessie je strašná, furt samé výmluvy a že by napsala na blog to né.. Zcela respektuju, když si tuhle větu řeknete, ale vy zas na oplátku musíte respektovat mě :) S tímhle blogem rozhodně nehodlám skončit, jen teď jednoduše není období, kdy bych měla každý den čas psát články, to mě zas musíte omluvit.
Na dnešek jsem si pro vás připravila článek TOP 5 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH VĚCÍ. (A mimochodem na článku o první puse se pracuje a už je skoro hotovo!!! Jupí)
Tento článek bude vlastně o pěti věcech, které buď používám každý den, obden a nebo to jsou věci, bez kterých se neobejdu. Jasně, obešla bych se bez nich úplně v pohodě, půlku prázdnin jsem zcela bez nich, ale prostě, no chápete :D
JDEME NA TOOO!

#1.4.2014 Dear APRIL

1. dubna 2014 v 18:26 | Jessie |  diary

Ahoj! Stále samé výmluvy proč tu nejsem, já vím a nemáte ponětí, jak moc mě to mrzí :( Články teď budou asi každý třetí den, někdy i častěji. Neříkám, že vůbec nemám čas, ale mám toho teď opravdu dost a je těžké s časem vyjít. Dopoledne škola, většinou do půl druhé, vyzvednout brášku z družiny, doma se jít projít se psem, navečer proběhnout (trénuju kondičku na sezonu), udělat si školu a nakonec většinou lehnu k televizi a pak hned spát. Od přístího týdne mi navíc začínají tréninky na ostro, běh na 75 m s obrovským klubkem hadice v ruce, s nejlepším kamarádem navíc začnem chodit trénovat s (klubkem hadice) na 90 m, protože on začíná tímto rokem běhat za 'muže' a já za 'ženy', nečekaně, že ano.. Mimochodem, kdo to neví, já jsem dobrovolný hasič (♀). Jasně, řeknete si, 75 m, to je nic, jenže zkuste si to zaběhnout jako hasič se zátěžemi na obou stranách a zjistíte, že to jen takové nic není, -ten sport miluju♥!!
Nyní k dnešnímu dni, můj nejoblíbenější svátek v roce! APRÍL, jo jasně, je mi 15, jsem už přece velká holka.. No ale co? Uvnitř jsem stejnak ještě dítě, které miluje smích, zábavu a vtípky. Jako bonus, můj spolužák (druhý nejlepší kamarád, mám nejlepší tři..) má dnes narozeniny a je mu 16! Happy bday Jacob:*
Dnes si navíc předepíšu článek o té první puse, už dlooouho slibovaný a do konce týdne ho tu máte!
A omluvte mě s obíhám, budu se snažit co nejvíce, ale asi to nebude žádná sláva- 2-3x za týden.
Přeju krásný slunečný den, usmívejte se a užijte si naplno zbytek aprílového úterka!